Κυριακή, 22 Δεκεμβρίου 2019 11:51

S.L. 2 - 10η: Εξαιρετικός άλλα τραγικά άτυχος ο Απόλλων Λάρισας στα Χανιά! Προτεινόμενο

Βαθμολογήστε το άρθρο
(0 ψήφοι)

Απίστευτο φινάλε επεφύλασσε το παιχνίδι στο γήπεδο Περιβολίων, με τον Πλατανιά να πετυχαίνει μια μεγάλη νίκη απέναντι στον εξαιρετικό Απόλλωνα Λάρισας στο 90+3'!!!

Σε ένα ματς ακατάλληλο για ...καρδιακούς, η ομάδα των Χανίων επικράτησε της λαρισινής με σκορ 2-1.

Και μόνο το γεγονός ότι το γκολ σημειώθηκε στο 3' των καθυστερήσεων για τον Πλατανιά, τα λέει όλα για την εξέλιξη που είχε το παιχνίδι, όταν στο πρώτο ημίχρονο, ο Απόλλων Λάρισας, βρέθηκε να προηγείται με το γκολ του Μαρκ Σιφναίου στο 2ο λεπτό.

Έχοντας αυτό το ντεζαβαντάζ στη συνέχεια, ο Πλατανιάς δεν έχασε το κουράγιο του, αντίθετα κυνήγησε να ισοφαρίσει το σκορ.

Αφού πέρασε το πρώτο ημίχρονο χωρίς να τα καταφέρει, αυτό συνέβη τελικά με το γκολ του Ουές στο 65’, για να αποκτήσει από εκείνο το σημείο και μετά το παιχνίδι μια συγκλονιστική εξέλιξη…

Ο Πλατανιάς είχε ευκαιρίες να πετύχει το γκολ πιο γρήγορα, όπως όμως είχε ευκαιρίες και μάλιστα μεγάλες και ο Απόλλων Λάρισας για να φύγει νικητής από τα Περιβόλια.

Στο 90+3’ όμως είχαμε ένα απίστευτο φινάλε στα Περβόλια με τον Λεϊρία να γυρίζει για τον Λουκίνα που με κοντινό πλασέ έδωσε τη νίκη στον Πλατανιά και αφαίρεσε τόσο άδοξα την όλη προσπάθεια των Λαρισαίων.

Διαιτητής: Βλάχος (Ανατ. Αττικής). Βοηθοί: Καραθανάσης (Ανατ. Αττικής) - Τριαντάφυλλος (Κορινθίας). 4ος διαιτητής: Πατεμτζής (Ηρακλείου)

Κίτρινες κάρτες: Τασιούλης (17’), Καρρίκι (30’), Σκούπρα (34’), Μιγκέλ (40’), Μπαστακός (63’), Σουλιώτης (76’)

Πλατανιάς (Γιάννης Τάτσης): Μαντζάρης, Ρεβυθόπουλος 72’ Πασχαλάκης), Ποζατζίδης, Τσαμούρης, Ρουσσάκης, Ουές, Σμυρλάκης (66’ Κωστίκος), Λεϊρία, Πουρζιτίδης (55’ Παπουτσογιαννόπουλος), Λουκίνας, Μιγκέλ.

Απόλλων Λάρισας (Αριαν Μπελά): Γκέκας, Σκούπρα, Σουλιώτης, Καρρίκι, Κουρτεσιώτης, Χατζής, Σιφναίος, Λίταινας (83’ Μπρέμπος), Τασιούλης, Γκουστάβο (76’ Νύκταρης), Μπαστακός (89’ Καρατάσιος)