Δευτέρα, 01 Απριλίου 2019 17:32

F.L. 25η: Πολύτιμη ισοπαλία για τον Απόλλωνα στα Χανιά Προτεινόμενο

Βαθμολογήστε το άρθρο
(1 ψήφος)
Πολύτιμη ισοπαλία για τον Απόλλωνα Λάρισας, στα Χανιά (1-1) που τον διατηρεί μόνο του, στην προνομιούχα 2η θέση του πρωταθλήματος της Football League.
Στο πρώτο μέρος κρίθηκε το παιχνίδι στην Κρήτη, με τον Απόλλωνα Λάρισας να ανοίγει το σκορ στο 40' με τον Μπραμπίγια, πριν ισοφαρίσει στο τελικό 1-1 στο 45' ο Κάσσος.
Ο Απόλλωνας εμφανίσθηκε στα Περιβόλια πολύ καλά ...διαβασμένος και κατάφερε να μπλοκάρει τα ατού των γηπεδούχων.
Το ματς ήταν δίχως πολλές φάσεις το πρώτο μισάωρο του αγώνα στην Κρήτη, με τις δύο ομάδες να παίζουν στον χώρο του κέντρου.
Στο 33' ο Παπαδόπουλος έκανε εκπληκτική επέμβαση σε σουτ του φορμαρισμένου Μπραμπίγια.
Στο 40' ο Απόλλων Λάρισας άνοιξε το σκορ, με τον Λούκας Μπραμπίγια να σκοράρει το 0-1 με απευθείας εκτέλεση φάουλ.
Στο 45' ο ΑΟΧ/Κισσαμικός ισοφάρισε με τον Κάσσο, ο οποίος πήρε την κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Αρναρέλλη και έγραψε το 1-1 του ημιχρόνου.Χωρίς ευκαιρίες και η έναρξη του δευτέρου 45λεπτου, με τις δυνατές μονομαχίες και το πάθος να κυριαρχούν στα Χανιά.
Στο 82' το σουτ του Αρναρέλλη το μπλόκαρε ο Μαντζάρης. Στην τελευταία φάση ο ΑΟΧ/Κισσαμικός έφτασε κοντά στο 2-1, αλλά η κεφαλιά του Κάσσου κατέληξε άουτ, με το 1-1 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΟΧ ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ 1-1
Σκόρερ: 45' Κάσσος - 40 ' Μπραμπίγια
Διαιτητής: Σωτηριάδης (Λασιθίου)
Βοηθοί: Πριόνας (Ευβοίας) - Παγουρτζής (Πειραιά)

ΑΟΧ/ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (Βοσνιάδης): Παπαδόπουλος, Κάσσος, Σισέ, Σελινιωτάκης (74' λ.τρ. Τόλι), Φαζός, Παπαχρήστος, Τεγούσης (57' Σάλιακας), Μουμίν, Αρναρέλλης, Ρίσκι (84' Καραγεώργης), Κουσκουνάς.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Μπελά): Μαντζάρης, Σκούπρα, Σουλιώτης, Καρατάσιος, Κουρτεσιώτης, Χατζής, Πολέτο (84' λ.τρ. Γκουντρουμπής), Λίταινας (90+1' Κοντοές), Μαρκολίνο (56' Τασιούλης), Μπραμπίγια, Λουκάο.