Δευτέρα, 25 Μαρτίου 2019 00:27

F.L. 23η: Ηττήθηκε ο Απόλλων Λάρισας στην Δράμα Προτεινόμενο

Βαθμολογήστε το άρθρο
(1 ψήφος)
Την ήττα γνώρισε ο Απόλλων Λάρισας με σκορ 2-0 στην Δράμα από την τοπική Δόξα στα πλαίσια της 23ης αγωνιστικής της Football League.

Με γκολ για τη Δόξα ξεκίνησε το παιχνίδι, καθώς στα 52 δευτερόλεπτα ο Κρητικός έγραψε το 1-0 για τους γηπεδούχους.
Αυτό το τέρμα «πάγωσε» τους Λαρισαίους, οι οποίοι έκαναν ένα τέταρτο προκειμένου να βρουν τα πατήματά τους στο γήπεδο.

Συγκεκριμένα, στο 16\' ο Απόλλων απείλησε την εστία των Δραμινών, με τον Μένκα να σταματάει την προσπάθεια του Τασιουλή.
Ο ρυθμός της αναμέτρησης ήταν καλός, με τις δύο ομάδες να δημιουργούν προϋποθέσεις, χωρίς όμως να τις ολοκληρώνουν σωστά.
Έτσι, οι «μαυραετοί» πήγαν με το υπέρ τους 1-0 στα αποδυτήρια, για την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στο 49\' ο Μάρτινς βρήκε τον Πέρεθ, ο οποίος δεν μπόρεσε να νικήσει τον Μαντζάρη για το 2-0.
Στο 55\' μακρινό σουτ του Λίταινα, ο Μένκα μπλόκαρε εύκολα την μπάλα.
Οι \"κυανόλευκοι\" της Λάρισας, έψαχναν το γκολ της ισοφάρισης, αλλά οι Δραμινοί αμύνονταν σωστά και κρατούσαν εύκολα το υπέρ τους σκορ.

Στο 63\', το σουτ του Λουκάο από τα αριστερά, το απέκρουσε ο γκολκίπερ της Δόξας, ενώ δύο λεπτά μετά ο Σπανός αποβλήθηκε, καθώς διαμαρτυρήθηκε ότι δεν υπήρχε οφσάιντ στον Μάρτινς που έβγαινε μόνος με τον Μαντζάρη.
Στο 79\' ο Κρουθ, που είχε μπει στο ματς στο 68\' έκανε το 2-0, νικώντας τον Μαντζάρη στο τετ α τετ και έγραψε το τελικό αποτέλεσμα στη νίκη της ομάδας του.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ 2-0
Σκόρερ: 1\' Κρητικός, 79\' Κρουθ

Διαιτητής: Γιουματζίδης (Πέλλας)
Βοηθοί: Δέλλιος (Πέλλας), Τζιουβάρας (Κοζάνης)

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Σπανός): Μένκα, Σιώπης, Πεταυράκης, Καψάλης, Ανδρέου, Πατράλης, Μακρής, Μάρτινς (90+2\' Σαμπανίδης), Κρητικός (68\' Κρουθ), Μπαϊκαρά, Πέρεθ (61\' Ρουγκάλας)
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Άριαν Μπελά): Μαντζάρης, Σκούπρας, Κουρτεσιώτης (71\' Γκουντρουμπής), Κοντοές (46\' Αγιώτης), Καρατάσιος, Χατζής, Λίταινας (77\' Ζίκο), Μαρκολίνο, Τασιούλης, Μπραμπίγια, Λουκάο