Κυριακή, 25 Νοεμβρίου 2018 15:56

F.L.6η: Νίκησε και τα Σπάτα και μόνος πρώτος ο ιστορικός Απόλλων Λάρισας! (pics+vids) Προτεινόμενο

Βαθμολογήστε το άρθρο
(1 ψήφος)
Ιστορικές στιγμές ζει ο Απόλλων Λάρισας, ο οποίος βρίσκεται πλέον μόνος του, στην κορυφή της Football League
μετά το... δώρο του Πλατανιά και τη δική του νίκη με σκορ 2-0 επί του Αήττητου Σπατών.

Οι Λαρισαίοι, ήταν σαφώς ανώτεροι από το πρώτο ημίχρονο ευτύχησαν να σκοράρουν τρεις φορές, αλλά μόνο το ένα τέρμα μέτρησε!

Αρχικά, στο 28' ο Σουλιώτης σκόραρε, αλλά δόθηκε φάουλ στον τερματοφύλακα και γκολ δεν μέτρησε, όπως έγινε και στο 39' με τον ίδιο πρωταγωνιστή, αυτή τη φορά όμως να μην είναι σε θέση οφσάιντ!
Τελικά, το γκολ ήρθε και μέτρησε στο 45' όταν μετά από άστοχη έξοδο του Κοκκαλά, ο Λουκάς Πολέτο με περίσσιο θράσος και δυνατό σουτ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Ίδια εικόνα και στην επανάληψη, με τον Σουλιώτη στο 69' να στέλνει την μπάλα για τρίτη φορά στα δίχτυα, αλλά αυτή τη φορά το γκολ του να μετράει και να διαμορφώνει το τελικό 2-0.

Ο Αήττητος, απείλησε στο 74' όταν από κόντρα του Μαρουκάκη η μπάλα πήγε στο δοκάρι.

Μέχρι το τέλος δεν άλλαξε τίποτα και ο Απόλλων Λάρισας για πρώτη φορά στην ιστορία του, απολαμβάνει την μοναξιά της κορυφής στη Football League.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Μαρσέλο Τροΐζι): Μαντζάρης, Σκούπρα, Κουρτεσιώτης, Χατζής, Κοντοές (58' Αγιώτης), Σουλιώτης, Μαρκολίνο, Λούκας Ράμος, Τασιούλης (70' Λίταινας), Πολέτο (85' Καμπέρης), Λουκάο.
ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Κοκκαλάς, Χριστοφιλέας, Βούκοβιτς, Γροντής, Σπυρόπουλος, Μουστάκης (61' Κατσικογιάννης), Κασνέτση, Σταματάκης, Χαντί (73' Νικλητσιώτης), Ματσούκας (67' Χατζηιωαννίδης), Μαρουκάκης.