Σάββατο, 10 Μαρτίου 2018 19:49

F.L. 21η: Ήττα στα ...σημεία για τον Απόλλωνα στις Σέρρες (vid) Προτεινόμενο

Βαθμολογήστε το άρθρο
(1 ψήφος)
Ο Απόλλων Λάρισας δεν μπόρεσε να εκμεταλευτεί την καθολική του υπεροχή του β΄ ημιχρόνου στις Σέρρες
και υποχρεώθηκε σε ήττα με σκορ 2-1 από τον Πανσερραϊκό στην εναρκτήρια αναμέτρηση της 21ης αγωνιστικής στη Football League.

Οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο προηγήθηκαν 2-0 με ισάριθμα γκολ του Δημήτρη Γκούρτσα, που έφτασε τα 10 στο πρωτάθλημα.

Στο δεύτερο 45λεπτο οι Λαρισαίοι κυριάρχησαν πλήρως, μείωσαν στο 84΄ με τον Δημήτρη Μαυρία, είχαν δοκάρι στο 72' με τον Χρήστο Αγρόδημο και τεράστια ευκαιρία με τον Σωτήρη Τσιλούλη στο 52' και έτσι δεν κατόρθωσαν να φύγουν από τις Σέρρες ούτε με τον βαθμό της ισοπαλίας.

Πανσερραϊκός (Χαραλαμπίδης): Ρίστιτς, Ορφανίδης (68′ Ναζίμ), Ποζατζίδης, Τσελεπίδης, Σιάκκας, Αναστασόπουλος, Παπουτσογιαννόπουλος (46′ Χατζητερζόγλου), Κάκκο, Πόζογλου, Γκούρτσας, Κρητικός (60′ Δούμτσιος).

Απόλλων Λάρισας (Θεοδοσιάδης): Παϊτέρης, Σκούπρας, Κουρτεσιώτης, Παπαζαχαρίας, Ανδρέου Β., Χατζής (81′ Γαρυφαλλόπουλος), Μαυρίας, Αγροδήμος, Κανούλας, Σουλίδης (76′ Σανσανίτ), Τσιλούλης (68′ Καρακατσάνης).