15η αγωνιστική: Καταιγιστικός ο Απόλλωνας Λάρισας (7-1)

Βαθμολογήστε το άρθρο
(0 ψήφοι)

Ακόμη σκοράρουν οι παίκτες μας, στο φιλόξενο γήπεδο του Ελευθεραί!…

Ο ιστορικός σύλλογος της θεσσαλικής πρωτεύουσας, πέρασε αλώβητος και την 15η αγωνιστική ημέρα του πρωταθλήματος της Α” ΕΠΣΛ, συντρίβοντας την ομάδα του Φαλανιακού με σκορ 7-1…

Το λαρισινό συγκρότημα έκανε επίδειξη δύναμης και κατάφερε παίζοντας περίφημο ποδόσφαιρο, να φιλοδωρήσει το αξιόμαχο συγκρότημα της Φαλάνης με επτά τέρματα.

Ο Απόλλων φιλοξένησε λοιπόν τον Φαλανιακό στο Ελευθεραί και τον κέρδισε με το εμφατικό 7-1.

Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Θανάσης Παλάσκας που κέρδισε ένα πέναλτι και σκόραρε 4 φορές.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν.

Στο 12’ ο Σουλιώτης με κεφαλιά ύστερα από κόρνερ του Μπλέντι θα κάνει το 0-1.

Όμως μετά ο Απόλλων ήταν καταιγιστικός.

Ο Θανάσης Παλάσκας πέτυχε τρία γκολ μέσα σε διάστημα 15 λεπτών!…

Πρώτα στο 25’ για το 1-1 , στο 31’’ το 2-1 και στο 40’ το 3-1 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο β” ημίχρονο ο Παλάσκας θα κερδίσει πέναλτι στο 57’ και ο Τάσος Κυριάκος θα το κάνει γκολ για το 4-1.

Ο Κυριάκος θα κάνει το 5-1 στο 67’ για να έρθει πάλι ο Παλάσκας στο 70’ για το 6-1.

Το τελικό 7-1 θα γίνει από τον Αλέξανδρο Κουβελά στο 80’.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν ένα δοκάρι σε κεφαλιά του Μπλέντι.

Δεν υπάρχουν υστερήσαντες από τον Απόλλωνα του Μιχάλη Ζιώγα, που έπαιξε show ποδόσφαιρο και εντυπωσίασε τον κόσμο που βρέθηκε στο γήπεδο.

Απόλλων Λάρισας (Μιχάλης Ζιώγας): Μπρέλλας, Αντωνόπουλος (61′ Νάτσης), Γιαννακόπουλος, Σκάκος, Κολιός, Κουρδής Γ., Παλάσκας, Κούρο, Νάστας (62′ Κουβελάς), Κυριάκος, Μπόντε (76′ Χαρούλης).

Φαλανιακός (Φερραίος Γιαννακός): Πουτσιάκας, Λιλολάρι, Βαρσάμης, Σουλιώτης, Δαλακώνης, Λυγούρας, Πανταζής (60′ Φατούρας), Μπλέντι, Ιγγλέζος (71′ Καρυώτης), Αλεξανδρής (75′ Κόκκινος), Αλατάς.