Τρίτη, 03 Νοεμβρίου 2015 20:24

9η αγωνιστική: Νίκησε άνετα και στην Χάλκη (0-3) ο Απόλλωνας

Βαθμολογήστε το άρθρο
(0 ψήφοι)

Ένα ακόμη νικηφόρο αποτέλεσμα για την ομάδα μας, η οποία έφυγε νικήτρια από το γήπεδο της Χάλκης, όπου κέρδισε με σκορ 0-3 και τον τοπικό Ηρακλή, στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής ημέρας της Α’ ΕΠΣΛ.

Ο Απόλλωνας άνοιξε το σκορ στο 37′, όταν ο Πάρις Μπόντε, σημείωσε το 0-1, για να ακολουθήσει ο Θανάσης Παλάσκας, που στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους (44′) έκανε το 0-2, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Παλάσκας, πέτυχε και δεύτερο προσωπικό τέρμα, διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 0-3 στο 57′ της αναμέτρησης, που ήταν ένα ακόμη δίκαιο πέρα για πέρα, αποτέλεσμα.

Μετά και από αυτήν την επιτυχία, η ομάδα μας βρίσκεται μόνη 2η στον βαθμολογικό πίνακα, με -2β από την κορυφή.

Ηρακλής Χάλκης (Σπύρος Μούτσιος): Πράπας, Σταμάτης, Τζεμολάρι, Βογιατζής Σ., Νταμήτρος, Μόκας, Ραπτοτάσιος, Βογιατζής Χ., Ντραμπάκουλος, Λυντέρης, Ντινούλης.

Απόλλων Λάρισας (Μιχάλης Ζιώγας): Μπρέλλας, Νάτσης (55’ Χαρούλης), Γιαννακόπουλος, Φλώρος, Σκάκος, Κούρο, Αντωνόπουλος, Κουβελάς (70’ Καρακώστας), Κυριάκος, Μπόντε (65’ Κολοβός), Παλάσκας.